Informácie k očkovaniu a prosba k verejnosti

Vážená verejnosť,
?týmto si Vás dovoľujeme informovať, že nemocnica, ktorá prevádzkuje vakcinačné centrum, nedisponuje žiadnym rozhodovacím právom na určovanie druhu vakcíny pre jednotlivé vekové skupiny a taktiež neovplyvňuje kritériá určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19.
?‍??‍?Národnú stratégiu očkovania proti ochoreniu COVID-19 vypracovalo a môže meniť len Ministerstvo zdravotníctva SR.
? Taktiež MZ SR vypracovalo a mení kritériá určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19.
Vakcinačné centrum je len výkonným centrum, ktoré postupuje podľa platných právnych predpisov vydaných MZ SR.
? Zároveň si Vás týmto dovoľujeme požiadať o toleranciu a slušné správanie voči zdravotníckym pracovníkom našej nemocnice.
Nevhodné správanie, krik, nadávky, urážanie zo strany verejnosti v tejto náročnej dobe nepomáha v práci zdravotníckym pracovníkom, práve naopak, výrazne to ovplyvňuje motiváciu a pracovný výkon našich zamestnancov.
Za pochopenie a spoluprácu Vám ďakujeme.

2 komentárov
 1. Dana Brosková
  Dana Brosková hovorí:

  Prosím o vysvetlenie. Ja mám 61 rokov a manžel 63 rokov. Vôbec sa nám nedá zaregistrovať do čakárne covid-19. Liptovský Mikuláš nie je uvedený v zozname. A tiež by som chcela vedieť, či ako manželia môžeme prísť na jeden termín. Prihláška nič také neumožňuje. Ďakujem a prajem pekný deň. Brosková

  Odpovedať
  • marcinekova
   marcinekova hovorí:

   Dobrý deň pani Brosková,
   naše vakcinačného centrum momentálne očkuje len ľudí nad 70 rokov vakcínou od Pfizer/Biontech. Z tohto dôvodu sa Vám ani Vášmu manželovi nedá vybrať naše očkovacie centrum. Termín a čas očkovania prideľuje systém automaticky a nemáme naň žiadny vplyv nakoľko je v správe NCZI.

   Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *