Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie sa teší z nového ultrazvuku

Liptovská nemocnica zakúpila moderný ultrazvuk na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie

V našej nemocnici pribudol v uplynulých dňoch nový ultrazvukový prístroj. Tentokrát moderný ultrazvuk rozširuje technologickú rodinu na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ultrazvuk bude využívaný pri rozlišovacej diagnostike funkčných, zápalových, degenaratívnych a nádorových gynekologických ochoreniach s adekvátnym návrhom liečby.

„Veľkú úlohu zohráva v prenatálnej diagnostike so zameraním na odhaľovanie  vývinových chýb, včasného odhalenia hroziacich predčasných pôrodov, spomaľovanie rastu plodu a jeho prípadné ohrozenie pomocou Dopplerovského vyšetrenia, ako ja ochorenie matky súvisiace s tehotnosťou,“ vysvetľuje primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Ladislav Skladaný.

Medzi najväčšie výhody ultrazvuku patrí výnimočná kvalita obrazu v zobrazovacích 2D, 3D a 4D módoch,  pridaný LCD monitor pri vyšetrení – pacientka môže sledovať priebeh vyšetrenia na druhom monitore a možnosť preniesť získané dáta priamo na USB.

„Aj vďaka novému ultrazvuku prispejeme k pokojnému priebehu tehotenstva a k radosti zo zdravého dieťatka. Tešíme sa, že prispeje k skvalitneniu diagnostiky, vďaka zlepšenej priestorovej rozlišovacej schopnosti s vylepšenou automatizáciou,“ doplnil primár.

Nový prístroj v hodnote 45 600,- eur sme obstarali vďaka podpore Žilinského samosprávneho kraja a poslancov zastupiteľstva ŽSK, ktorí schválili finančné prostriedky na jeho zakúpenie. Gynekologická ambulancia v nemocnici aktuálne prijíma aj nové pacientky. Vyšetrenie môžu využiť klientky všetkých zdravotných poisťovní, či už sú to pacientky hospitalizované v nemocnici, ambulantné pacientky alebo samoplatcovia.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár