REHOĽNÉ SESTRY CHCÚ POVZBUDIŤ NAŠICH SENIOROV

Pre seniorov z domovov sociálnych služieb ŽSK, ktorí sa cítia osamelo, zmätene alebo neinformovane, je po novom k dispozícií nová telefonická linka „služba ucha“. Pondelok až piatok ich vypočujú rehoľné sestry, ktoré im dodajú povzbudenie, informácie, prípadne modlitbovú podporu. Do bezplatnej linky, ktorá vznikla v spolupráci Slovak Telekomu a rehoľných sestier zo štyroch kongregácií sa podarilo zapojiť aj Žilinskú župu.Na otázky seniorov odpovie 27 rehoľných sestier počas pondelka a piatka v čase od 9.00 do 18.00. Jedným z dôvodov vzniku služby bola vyťaženosť linky 155, ktorú zvykli využívať osamelí seniori. Druhým dôvodom je empatia a povzbudenie, ktoré vedia rehoľné sestry seniorom poskytnúť.

„So sestrami sme sa dohodli, že budeme zdieľať ich kontakt intenzívnejšie v ŽSK, za čo boli vďačné. Seniori zo ŽSK, ktorí sa rozhodnú zavolať si, sa rozhodnú dobrovoľne a zároveň ich to nebude nič stáť,“ povedal Marcel Rypák z Rozvojovej agentúry Žilinského samosprávneho kraja.

Linka je prednostne určená pre seniorov, no môžu ju využiť aj ľudia mimo seniorského veku, ak sa cítia osamelí.

Bezplatná linka funguje od 31. marca na čísle 0800 188 610
Aj týmto spôsobom chce Žilinský samosprávny kraj zabezpečiť pre lepšiu starostilovosť o seniorov počas pandémie. Budeme radi ak o linke informujete aj vašich seniorov.

Buďme na blízku tým, ktorí sú najviac ohrození

Zdroj: https://www.zilinskazupa.sk/sk/aktuality/aktuality/reholne-sestry-chcu-povzbudit-nasich-seniorov.html

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár