Naša nemocnica sa rozvíjala v roku 2018 aj vďaka sponzorom

Priestory našej nemocnice sú znova o čosi farebnejšie

 Detským pacientom všeobecnej ambulancie pre deti a dorast a detskej kardiologickej ambulancie spríjemnia čakanie na vyšetrenie maľby s námetom zvierat, ktoré pre Liptovskú nemocnicu navrhli a zrealizovali žiačky Školy úžitkového výtvarníctva z Ružomberka pod vedením pani učiteľky Remišovej Harnošovej.

„Sme veľmi radi že sa nám podarilo zrealizovať takýto projekt. Spolupráca so ŠÚV z Ružomberka bola skvelá. Návrh a zrealizovanie projektu stihli v rekordne krátkom čase a výsledok je ohromujúci. Touto cestou sa chceme poďakovať aj pani riaditeľke ŠÚV z Ružomberka ktorá nám umožnila spoluprácu a dievčatám s pani učiteľkou, ktoré vytvorili skvelé dielo.“ uviedla Zuzana Marcineková z Liptovskej nemocnice.

Samotné vymaľovanie priestorov trvalo približne jeden týždeň a bolo realizované za plnej prevádzky oboch ambulancií.

Z príjemnejšieho prostredia sa tešia pacienti aj na iných oddeleniach

Pobyt pre pacientov na chirurgickom oddelení v Liptovskej nemocnici je znovu veselší. Maliari skrášlili priestory druhého najväčšieho oddelenia v priebehu mesiacov október a november. Obnovili staré nátery a vylepšili ich pestrými farbami.

„Maľovanie začalo 8.10.2018 a ukončené bolo 20.11.2018. Maľovalo sa prevažne počas plnej prevádzky. Od 20.10.208 do 29.10.2018 bola uzatvorená časť chirurgia B . Od 30.10.2018 maľovanie opäť pokračovalo v plnej prevádzke chirurgického oddelenia,“ upresnil námestník LNsP a primár chirurgického oddelenia Ján Drobčo.

Okrem chirurgického oddelenia dostali nový šat aj priestory gynekologicko-pôrodníckeho  a novorodeneckého oddelenia. „Pôrodnícke a novorodenecké oddelenie sme maľovali v mesiacoch január – február 2018 bez obmedzenia prevádzky. Realizovalo sa v plnom rozsahu z láskavých príspevkov sponzorov THERMOSTAv s.r.o. a spoločnosťou  VEREX .  Sme nesmierne vďační, že sme našim mamičkám mohli zabezpečiť príjemné a čisté  prostredie pre ne a ich novorodené dieťatká.“ poďakovala v mene celého gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia Adriana Grešová, vedúca sestra gyn.-pôr. oddelenia.

Veľká vďaka patrí aj sponzorom, ktorí pomohli s realizáciou vymaľovania oddelenia a celý rok 2018 prispievali k zvyšovaniu  kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

„Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým sponzorom, ktorí nám pomohli zrealizovať naše plány a tak zveľadiť a spríjemniť priestory našich oddelení s cieľom zvýšiť estetickú stránku prostredia, urobiť ho príjemným, aby sa naši pacienti, návštevníci ale aj zamestnanci cítili dobre,“ poďakoval v mene celej nemocnice manažment LNsP MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš.

 

 

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár