Informácie k aktuálnemu dianiu v nemocnici

ℹ️ Informácia k aktuálnemu dianiu v našej nemocnici ℹ️
Vážení pacienti a obyvatelia Liptova,
už pár mesiacov rezonuje v médiách téma optimalizácia siete nemocníc, ktorá sa bude týkať aj našej nemocnice. Absolvovali sme rôzne stretnutia k tejto téme či už ako členovia asociácie nemocníc alebo aj priamo na pôde nemocnice s ministrom zdravotníctva. Na týchto stretnutiach nás ubezpečili, že žiadne nemocnice sa rušiť nebudú!
Kategorizácia nemocníc 🏥 stále prebieha a aktuálne čakáme na zverejnenie zoznamu ministerstvom zdravotníctva, do akej kategórie bude naša nemocnica zaradená (tento zoznam by mal byť zverejnený v priebehu tohto roka).
Všetci robíme maximum pre dosiahnutie spoločného cieľa- aby bola naša nemocnica zaradená do druhej úrovne – regionálna nemocnica. Ak chceme byť úspešní, potrebujeme pomoc všetkých zamestnancov a aj Vás pacientov, ktorí nás v konečnom dôsledku hodnotíte a posúvate ďalej. Aj v tomto roku sme sledovaní vo výkonnostných kritériách ako sú počet pôrodov 👶, operovanosť, obložnosť na lôžku a pod. ktoré rozhodnú o tom, kde nás ministerstvo začlení.
Okrem kategorizácie nemocníc sa nás týkajú aj výpovede lekárov, ktoré boli podané na celom Slovensku. K tejto téme Vám pripájame vyjadrenie priamo od našich lekárov:
👩‍⚕️Vzhľadom na ďalšiu neúnosnosť situácie do ktorej slovenské zdravotníctvo dospelo, sa väčšina lekárov Liptovskej nemocnice s poliklinikou rozhodla svojimi výpoveďami podporiť celoslovenskú iniciatívu na zmenu pomerov v zdravotníctve (https://www.loz.sk/o-kampani/), pričom mzdové požiadavky, tak je to účelovo a nesprávne interpretované v médiách, sú na poslednom mieste.
Lekári Liptovskej nemocnice deklarujú, že sa nevzdávajú svojho poslania liečiť pacientov Liptovského regiónu, tak ako to preukázali svojou poctivou prácou počas pandémie Covid-19.
Lekári už roky vyvíjajú snahy o systémové riešenie rozpadajúceho sa zdravotného systému. Chýbajú nám sestry, asistenti a lekári. Verejné prostriedky, ktoré do našej nemocnice za našu prácu prichádzajú, už roky nevedia pokryť skutočné náklady na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a už vôbec nestačia na oprávnene požadované zvýšenie komfortu pacientov, ako napr. skvalitnenie stravy, či digitalizáciu.
K tomuto kroku pristupujeme v nádeji, že naše legitímne požiadavky na systémové riešenie problémov v zdravotníctve, budú rešpektované, neodkladne riešené, že kompetentné autority včas situáciu deeskalujú a nedopustia obmedzenie zdravotnej starostlivosti pre našich pacientov.
Veríme, že naši pacienti a širšia verejnosť nájdu pochopenie pre situáciu v ktorej sa práve nachádzame a budú dôverovať lekárom ale i zdravotným sestrám a ostatným zdravotníckym pracovníkov pri ich snahe o sfunkčnenie zdravotného systému a jeho priblíženie k štandardným európskym pomerom. 👩‍⚕️
Prosíme 🙏 Vás preto o trpezlivosť a zachovanie chladnej hlavy keď sa budú šíriť nepravdivé informácie o rušení nemocnice. Tiež Vás prosíme, aby ste boli obozretní pri komentovaní príspevkov na sociálnych sieťach a zdieľaní rôznych príspevkov, ktoré sú častokrát ďaleko od pravdy.
Zároveň Vám ďakujeme 👍, že sa zaujímate o dianie v nemocnici a nie je Vám ľahostajná jej budúcnosť.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár