Aktuálne informácie k očkovaniu – nahlasovanie do čakárne od 12. 04. 2021

Vážená verejnosť,

touto cestou Vám oznamujeme, že od  12.4.2021

prestáva fungovať telefonická linka 044/5563 242 na nahlasovanie náhradníkov na očkovanie. Zoznam náhradníkov, ktorí boli prihlásení telefonicky zostáva naďalej v platnosti, až do zavolania všetkých náhradníkov, ktorí boli uvedení v tomto zozname.

Noví náhradníci sa môžu prihlasovať nasledovne :
Žilinský samosprávny kraj ŽSK pripravil pre zdravotne postihnutých občanov spĺňajúcich podmienky vyhlášky Ministerstva zdravotníctva 96/2021 možnosť byť zaregistrovaný ako náhradník pre prvú fázu vakcinácie proti COVID-19 centrálne pre všetky vakcinačné centrá v regióne ŽSK.

Registráciu náhradníka v prvej fáze urobí lekár, ktorý pozná jeho anamnézu a registráciou potvrdí, že občan podľa diagnózy spadá do jednej z 3 kategórii:
1. s ťažkým zdravotným postihnutím ( Príloha k vyhláške č. 96/2021 Z. z. bod A-c)-1 )
2. so závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19 ( Príloha k vyhláške č. 96/2021 Z. z. bod A-c)-2 )
3. so stredne závažnou chorobou zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19 ( Príloha k vyhláške č. 96/2021 Z. z. bod A-c)-3 )

Vakcinačné centrá si následne vyberú a telefonicky pozvú náhradníkov na vakcináciu zo zoznamu lekármi zaregistrovaných zdravotne postihnutých občanov podľa kategórie zdravotného postihnutia, veku, vzdialenosti od vakcinačného centra a preferovanej lekárom odporúčanej vakcíny.

Link na prihlásenie do systému:

https://office.e-vuc.sk/nahradnici/index.jsp
alebo
https://office.e-vuc.sk/nahradnici

Ďakujeme za pochopenie

3 komentárov
 1. Jana
  Jana hovorí:

  Dobrý deň.Mama sa chce dať zaočkovať proti Covid-19.Vek 82+,bydlisko Liptovský Mikuláš.
  Je možné,aby sa vakcinovala v Liptovskom Mikuláši?Je “kardiak”, cestovanie do vzdialených OC je pre ňu neúnosné.Chcela som ju prihlásiť cez http://www.vakcinacia.nczi.sk,ale miesta vakcinácie sa zobrazia až po uvedení všetkých údajov.Nechcem tento systém zahlcovať,ak by miesto LM nebolo v ponuke,musela by som prípadný termín zrušiť…
  Ďakujem.

  Odpovedať
  • marcinekova
   marcinekova hovorí:

   Dobrý deň, ak má Vaša mamina vek 82+ odporúčame prihlásiť sa cez stránku ktorú ste uviedla, prípadne cez wwww.korona.gov.sk. V našom vakcinačnom centre očkujeme práve túto kategóriu záujemcov o očkovanie a je veľmi pravdepodobné že dostanete termín na očkovanie skôr ako keby sme Vás zaradili do zoznamu náhradníkov.

   Odpovedať
 2. Marta
  Marta hovorí:

  Chcem Vám vyjadriť obdiv, spokojnosť a milý profesionálny prístup k nám, čo sa chodíme očkovať.
  Ste super tím. Rýchli, srdeční. Klobúk dole. Až je to nepochopiteľné, keď človek v médiách pozerá a počúva samé sťažnosti niekde inde. Veľké ďakujem.

  Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *