Aktuálne informácie k očkovaniu – nahlasovanie do čakárne od 12. 04. 2021

Vážená verejnosť,

touto cestou Vám oznamujeme, že od  12.4.2021

prestáva fungovať telefonická linka 044/5563 242 na nahlasovanie náhradníkov na očkovanie. Zoznam náhradníkov, ktorí boli prihlásení telefonicky zostáva naďalej v platnosti, až do zavolania všetkých náhradníkov, ktorí boli uvedení v tomto zozname.

Noví náhradníci sa môžu prihlasovať nasledovne :
Žilinský samosprávny kraj ŽSK pripravil pre zdravotne postihnutých občanov spĺňajúcich podmienky vyhlášky Ministerstva zdravotníctva 96/2021 možnosť byť zaregistrovaný ako náhradník pre prvú fázu vakcinácie proti COVID-19 centrálne pre všetky vakcinačné centrá v regióne ŽSK.

Registráciu náhradníka v prvej fáze urobí lekár, ktorý pozná jeho anamnézu a registráciou potvrdí, že občan podľa diagnózy spadá do jednej z 3 kategórii:
1. s ťažkým zdravotným postihnutím ( Príloha k vyhláške č. 96/2021 Z. z. bod A-c)-1 )
2. so závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19 ( Príloha k vyhláške č. 96/2021 Z. z. bod A-c)-2 )
3. so stredne závažnou chorobou zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19 ( Príloha k vyhláške č. 96/2021 Z. z. bod A-c)-3 )

Vakcinačné centrá si následne vyberú a telefonicky pozvú náhradníkov na vakcináciu zo zoznamu lekármi zaregistrovaných zdravotne postihnutých občanov podľa kategórie zdravotného postihnutia, veku, vzdialenosti od vakcinačného centra a preferovanej lekárom odporúčanej vakcíny.

Link na prihlásenie do systému:

https://office.e-vuc.sk/nahradnici/index.jsp
alebo
https://office.e-vuc.sk/nahradnici

Ďakujeme za pochopenie

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár