L I P T O V S K Ý M I K U L Á Š (14. 12. 2020) – Od apríla 2019 mali zákazníci spoločnosti KiK možnosť zapojiť sa do verejnej zbierky na nákup monitorov dychu. Ich používanie je jedinou osvedčenou formou prevencie Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat SIDS, preto chce nimi Nadácia Križovatka vybaviť každé lôžko na neonatologických a pôrodníckych oddeleniach vo všetkých nemocniciach na Slovensku. Vďaka spoločnosti KiK poputovalo 10 nových monitorov do Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu.

Spojením našich dvoch spoločností opäť vznikla sponzorská spolupráca, kedy nadácia z poskytnutých finančných prostriedkov zakúpila 10 kusov monitorov dychu Babysense, ktoré v najbližšej dobe darujeme do Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu. Tento projekt spoločnosť KiK ako aj nemocnica podporujú úspešne už niekoľko rokov, za čo im patrí veľká vďaka.

Verejná zbierka na nákup monitorov dychu prebiehala v predajniach spoločnosti KiK od apríla 2019 do marca 2020. Každý zákazník sa do nej mohol zapojiť ľubovoľnou finančnou čiastkou, ktorú vhodil do zabezpečenej pokladničky v ktorejkoľvek predajni KiK na Slovensku. Každým, aj tým najmenším výdavkom z nákupu, tak mohli zákazníci podporiť peknú myšlienku projektu s názvom „Mamička, dýcham“. „Výťažok verejnej zbierky vo výške 800,00 EUR sme použili na nákup 10 monitorov dychu, ktoré sme odovzdali Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu. Tým sa však táto zbierka, ktorú organizujeme v spolupráci s Nadáciou Križovatka, nekončí, pokračovať v nej budeme aj v tomto roku,“ uvádza Martin Šatný, konateľ spoločnosti KiK pre Slovenskú republiku.

Spoločnosť KiK, ale aj samotná Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu úspešne podporujú projekt s názvom „Mamička, dýcham“ už niekoľko rokov. „Spoluprácu na vypožičiavaní monitorov dychu máme s Liptovskou nemocnicou s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu už od roku 2010. Odvtedy sme im darovali už 32 kusov monitorov dychu a teší nás, že aj vďaka finančným prostriedkom od spoločnosti KiK sme im mohli odovzdať ďalších 10 kusov. Veríme, že potrebná pomoc sa tak opäť dostane o kúsok bližšie k tým, ktorí ju potrebujú,“ dodala Táňa Tomasch, riaditeľka neziskovej organizácie Nadácia Križovatka.

Všetky predajne KiK na Slovensku sú podľa oblasti priradené k jednej lokálnej nemocnici, do ktorej putujú monitory dychu zakúpené z finančnej zbierky. Vďaka spoločnosti KiK sa tentokrát medzi obdarovanými ocitlo aj ďalších 7 slovenských nemocníc. „Sme radi, že okrem nemocnice v Liptovskom Mikuláši podporíme aj nemocnicu v Trebišove, v Myjave, v Košiciach v Trenčíne, vo Zvolene, v Bratislave – Ružinov a v Prešove. Teší nás, že môžeme byť súčasťou projektu, ktorý pomáha práve tým najzraniteľnejším a veríme, že všetky odovzdané monitory budú dlho slúžiť nielen novorodencom a mamičkám, ale aj samotnému nemocničnému personálu,“ dodáva Šatný.

Odovzdaním monitorov dychu sa však cesta pomoci mamičkám a bábätkám stále nekončí. Od 1. 5. 2020 je totiž v predajniach KiK spustená nová zbierka, ktorá bude trvať až do 30. 3. 2021.